Strzałka

Jubileusz Muzeum Ziemi Wałeckiej

W niedzielę, 31 maja Muzeum Ziemi Wałeckiej świętowało 25. rocznicę powstania. Byli goście, kwiaty, życzenia, tort i szampan.

Uroczystość odbyła się w ogrodach muzeum, a towarzyszyła jej wystawa fotograficzno-prasowa, obrazująca 25-letnią pracę muzeum. Zaproszenie na urodziny przyjęli poseł Paweł Suski, burmistrz Zdzisław Tuderek i jego zastępcy, starosta Bogdan Wankiewicz, długoletnia dyrektor Dobrochna Szymańska, radni, dyrektorzy szkół, kierownicy miejskich spółek, byli i obecni pracownicy muzeum, a także przyjaciele muzeum – stali bywalcy wystaw.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że zgodziliście się państwo być z nami w tym wyjątkowym dla nas dniu – mówiła dyrektor MZW Magdalena Suchorska-Rola. – Nasza instytucja to nie tylko mury i eksponaty, ale przede wszystkim zespół ludzi z pasją, którzy miesiącami przygotowują kolejne wydarzenia. To dzięki nim możemy realizować coraz śmielsze i większe projekty, w których tak chętnie państwo uczestniczycie. Muzealnik bowiem ocenia swoją pracę po ilości osób odwiedzających muzeum i oglądających jego pracę.

– Przez 25 lat zorganizowaliśmy 176 wystaw, ze wszystkich możliwych dziedzin: od dziecięcych przez przyrodnicze, etnograficzne, kolekcjonerskie, fotograficzne. Nie było chyba typu wystawy, którego nie zorganizowaliśmy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówiła pracownica MZW z najdłuższym stażem Aleksandra Wojdyło-Mosiejczuk. – Przez ten czas odwiedziło nas prawie 120 tysięcy osób, rocznie ponad 4 tysiące. Zgromadziliśmy około 1300 eksponatów historycznych od średniowiecza po II wojnę światową i okres powojenny.
Na zakończenie części oficjalnej, goście lampką szampana wznieśli toast za kolejne 25 lat funkcjonowania muzeum.

tekst:http://www.pojezierze.mserwer.pl/