.

.

Warsztaty i lekcje muzealne – aktualna oferta

 

 

Ze względu na remont piwnicy lekcje muzealne pozostają zawieszone do odwołania. Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej oddziału Muzeum Ziemi Wałeckiej – Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna Cegielnia.
  • ZASZYFROWANI (maj-wrzesień 2024)

Zajęcia rozpoczynają się od opowieści o Polskim Państwie Podziemnym i krypto-logach, którym udało się złamać słynny kod Enigmy. Prelekcji towarzyszy pokaz maszyn wykorzystywanych w tajnych operacjach. Następnie, w części warsztatowej zajęć, uczestnicy stają się prawdziwymi kryptologami. Korzystając z przygotowanej księgi kodów samodzielnie nadają i odszyfrowują wiadomość, aby wykonać tajemnicze zadanie… Oferta skierowana głównie do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół średnich i harcerzy. Udział w zajęciach po uprzednim zapisaniu grupy pod numerem telefonu 668 834 719. Koszt udziału w warsztatach – 10 zł od osoby (opiekunowie nie płacą).

  • BUNKROWA GRA TERENOWA (maj-wrzesień 2024)

Teren skansenu to miejsce idealne do przeprowadzenia gry terenowej w militarnym klimacie. Uczestnicy gry staną przed prawdziwym wyzwaniem – będą musieli wykonać szereg zadań sprawdzających ich spryt i odwagę, sprawność fizyczną oraz umiejętność pracy w grupie. Uczestnicy gry terenowej dzielą się na dwie grupy. Następnie każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaszyfrowanymi wiadomościami, których prawidłowe odczytanie pomoże w wykonaniu kolejnych zadań z listy. Grę wygrywa drużyna, która najszybciej pokona wszystkie trudności. Na zwycięzców czeka mała nagroda! Oferta skierowana głównie do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół średnich i harcerzy. Udział w grze terenowej po uprzednim zapisaniu grupy pod numerem telefonu 668 834 719. Koszt udziału w grze – 10 zł od osoby (opiekunowie nie płacą). Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały i dobrą zabawę!

  • ZDOBYWCY WAŁU POMORSKIEGO – praktyczne doświadczenie historii (maj-wrzesień 2024)

Nieszablonowa, praktyczna lekcja historii, dzięki której poczujesz się jak prawdziwy żołnierz. Spróbuj swoich sił w rozwijaniu łączności polowej i rzucie granatem,    przejdź przez pole minowe i dowiedz się czegoś więcej na temat broni używanej przez zdobywców Wału Pomorskiego. Przymierz wojskowy mundur, aby doświadczyć historii na własnej skórze! Oferta przystosowana do różnych grup wiekowych. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały. Udział w warsztatach po uprzednim zapisaniu grupy pod numerem telefonu 668 834 719. Koszt udziału w warsztatach – 20 zł od osoby. Opiekunowie nie płacą.

  • CZERWONE MAKI pod Monte Cassino… (maj – wrzesień 2024)

W tym roku przypada 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino, w której udział wzięli dowodzeni przez generała Andersa polscy żołnierze II Korpusu Polskiego. Aby przybliżyć ich losy i wyjaśnić, dlaczego czerwone maki stały się symbolem walk pod klasztorną górą, przygotowaliśmy specjalne warsztaty. Uczestnicy zajęć wysłuchają prelekcji na temat przebiegu bitwy pod Monte Cassino. Dzięki zaprezentowanym elementom umundurowania i wyposażenia polskich żołnierzy poznają losy walczących w czasie II wojny światowej. W części warsztatowej zajmiemy się wykonaniem symbolu bitwy pod Monte Cassino. Oferta skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich. Udział w zajęciach po uprzednim zapisaniu grupy pod numerem telefonu 668 834 719. Koszt udziału w warsztatach – 10 zł od osoby (opiekunowie nie płacą). Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały.

  • BOHATEROWIE NA CZTERECH ŁAPACH – zwierzaki w armii (maj-wrzesień 2024)

W 1942 roku do 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii dołączył wyjątkowy żołnierz – Miś Wojtek!

Kapral Wojtek towarzyszył polskim żołnierzom dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Wraz z nimi brał udział w bitwie pod Monte Cassino. Niedźwiedź z pociskiem w łapach stał się symbolem bitwy pod klasztorną górą, a jego podobizna trafiła na chorągiewkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii. Wojtek nie był jednak jedynym zwierzakiem w armii. W wojskowych szeregach pojawili się również: Baśka Murmańska, Bing, Ciapek. O tym, czym zajmowali się czworonożni żołnierze opowiemy Wam podczas spotkania zatytułowanego “BOHATEROWIE NA CZTERECH ŁAPACH… zwierzaki w armii”. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik wykona własnoręcznie podobiznę Misia Wojtka! Oferta skierowana głównie do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Udział w warsztatach po uprzednim zapisaniu grupy pod numerem telefonu 668 834 719. Koszt udziału w warsztatach – 10 zł od osoby (opiekunowie nie płacą). Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały.

 

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

tel.: 668 834 719

email: cegielnia@bunkry.eu