.

.

Warsztaty i lekcje muzealne – aktualna oferta

 

 

Zapraszamy na następujące lekcje muzealne połączone z warsztatami:
.
  • “Drzewo genealogiczne bez tajemnic… genealogia dla dzieci” (styczeń – grudzień 2024)
    • Propozycja Muzeum Ziemi Wałeckiej, aby przybliżyć najmłodszym skomplikowane układy rodzinne. Dlaczego dawniej krewnych ze strony matki określano mianem “po kądzieli”, a ze strony ojca “po mieczu”? Kim była świekra, a jak nazywano siostrę męża? Choć staropolskie określenia stopnia pokrewieństwa mogą nastręczać nieco problemów, postaramy się, aby po naszej lekcji muzealnej drzewo genealogiczne nie miało już żadnych tajemnic. W drugiej części zajęć uczestnicy wykonają drzewo genealogiczne własnej rodziny. Oferta skierowana do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt udziału w zajęciach: 10 zł od osoby. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

 

  • “W Układzie Słonecznym…” (luty – kwiecień 2024)
    • Podczas lekcji muzealnej “W Układzie Słonecznym…“ uczestnicy zapoznają się z kosmiczną wystawą czasową “Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych“. W jednej z muzealnych sal będzie czekała na nich prawdziwie nieziemska niespodzianka w postaci seansu w planetarium. Następnie uczestnicy wezmą udział w warsztatach plastycznych polegających na wykonaniu własnoręcznego modelu Układu Słonecznego i poznają historię planet wchodzących w jego skład. Oferta skierowana szczególnie do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt udziału w zajęciach: 10 zł od osoby. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

 

  • “Houston, mamy problem… zbuduj własny statek kosmiczny” (luty – kwiecień 2024)
    • Podczas lekcji muzealnej “Houston, mamy problem… zbuduj własny statek kosmiczny“ uczestnicy zostaną oprowadzeni po wystawie czasowej ”Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Podczas jej zwiedzania doświadczą niezapomnianych wrażeń w muzealnym planetarium, a w trakcie warsztatów plastycznych wykonają papierowy model statku kosmicznego i zapoznają się z historią lotów kosmicznych na Księżyc. Oferta skierowana szczególnie do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt udziału w zajęciach: 10 zł od osoby. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel.: 67 258-2591

email: info@mzw.com.pl, borek@mzw.com.pl, baranowski@mzw.com.pl