Strzałka

MOC MUZEÓW – relacja z wydarzenia

Tegoroczną Noc Muzeów świętowaliśmy w sobotę 18 maja. Na jeden wieczór teren Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna Cegielnia zmienił się w odległą, galaktyczną przestrzeń, w której rozgrywały się gwiezdne atrakcje.

 

Przygotowania do tegorocznej Nocy Muzeów zaczęliśmy już dużo wcześniej – w końcu ściągnięcie do Wałcza międzygwiezdnych atrakcji nie było takie proste. 18 maja, wraz z wybiciem godziny 18.00, rozpoczęliśmy galaktyczną podróż! Dzięki grupie FAN WARS w jednym z naszych bunkrów pojawiła się gwiezdna wystawa złożona z kolekcjonerskich figurek i akcesoriów, plakatów filmowych i kostiumów. Fan Warsi byli także odpowiedzialni za przeprowadzenie szkoleń – to przez nich w Wałczu roi się teraz od Łowców Nagród, kadetów Nowego Imperium i adeptów Ciemnej Strony Mocy. Na uczestników imprezy czekała również gra terenowa, sprawdzająca ich zręczność i spostrzegawczość, konkurs wiedzy o Star Wars i twórcze wyzwanie Galerii pod aniołami.

Za przygotowanie kosmicznej ścianki i pomoc przy dekoracjach dziękujemy ekipie z Cuda Wianki Wałcz – to dzięki nim każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w towarzystwie szturmowca. Do tego szczęściarze mogli spotkać Lorda Vadera, księżniczkę Leię, Łowcę Nagród Bobba Fett, Javę i innych bohaterów kosmicznej sagi przechadzających się po terenie skansenu. W postaci z gwiezdnego uniwersum wcielili się pracownicy muzeum, wolontariusze i uczestnicy imprezy!

Na każdego głodnego (nie tylko zabawy) łowcę czekała kawiarenka prowadzona przez LKS Kopanik Lubno i Hufiec Pracy 16-6 Wałcz. Moc przeżyć dostarczyła również pogoda, a dokładniej pierwsza wiosenna burza. Popadało, pogrzmiało, finalnie jednak na niebie pojawiła się podwójna tęcza i mogliśmy wrócić do zabawy. MOC MUZEÓW zakończyła się o godzinie 22.00 wspólnym skokiem w nadprzestrzeń.

Za pomoc i zaangażowanie w imprezę dziękujemy pracownikom muzeum, grupie FAN WARS, ekipie Cuda Wianki Wałcz, Galerii pod aniołami, LKS Kopanik Lubno, Hufcowi Pracy 16-6 Wałcz, wolontariuszom, oraz uczestnikom, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby znaczenia. Niech moc będzie z Wami! Do zobaczenia za rok na kolejnej Nocy Muzeów…