Strzałka

MUZEUM NA KOŁACH – Noc Muzeów i VII Bunkrowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wielu jeszcze dobrze pamięta urok peerelowskich dancingów, smak butelkowanej oranżady i zasady gry w klasy. Dla młodszego pokolenia epoka PRL-u jest jednak tak odległa, jak lot na Księżyc. Na szczęście tegoroczna Noc Muzeów połączona z VII Bunkrowym Zlotem Pojazdów Zabytkowych dała wszystkim możliwość przeniesienia się na moment w czasie.

Jak bawiono się przed laty? Uczestnicy MUZEUM NA KOŁACH to wiedzą. Na naszej imprezie nie zabrakło bowiem gier i konkursów nawiązujących do klimatu minionej epoki. Przeciąganie malucha, rozkładanie i składanie broni, test znajomości bajek – słowem dla każdego coś dobrego. A wśród nagród skrzynka oranżady, bezprzewodowy zestaw odkurzający, ekologiczna suszarka do prania i wieniec papieru toaletowego. Młodsi uczestnicy mogli przekonać się, jakie zabawy wymyślali sobie ich rodzice i dziadkowie. Frajdą była gra w klasy, hula hop, skakanka, a nawet… ubijanie jajek.

Atrakcją MUZEUM NA KOŁACH były oczywiście piękne, zabytkowe pojazdy uczestników zlotu, a także pokazy wojskowego sprzętu, który wyjechał na ścieżki Cegielni. O godzinie 19.00, wzorem starych, dobrych czasów, rozpoczęła się wieczorynka, a o 19.30 dziennik. Na zakończenie dnia zorganizowany został dancing do hitów sprzed lat…