Strzałka

Wielkanocne Poszukiwanie Jajek 2024

Wczoraj odbyła się druga edycja Wielkanocnego Poszukiwania Jajek. Tym razem na poszukiwanie czekoladowych słodkości wyruszyły dwie grupy wiekowe – najpierw wystartowały maluchy do lat sześciu, a godzinę później dzieci w wieku od siedmiu lat wzwyż. Przejście od linii startu do mety zajęło im kolejno 3 minuty 11 sekund i 1 minutę 52 sekundy. A po drodze było co zbierać! W sumie na trawniku rozrzuciliśmy 70 KILOGRAMÓW czekoladowych jajek (i po imprezie nie znaleźliśmy ani jednego zagubionego jajeczka ;).

Wielkanocnemu Poszukiwaniu Jajek towarzyszyły gry i zabawy z animatorami prowadzone przez EventoweLove – Animacja dla dzieci oraz wielkanocne warsztaty, za które odpowiedzialna była Galeria pod Aniołami.

Frekwencja podczas wczorajszej zabawy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromnie się cieszymy, że rodzinne spotkanie w Niedzielę Palmową powoli staje się naszą małą, świąteczną tradycją. Skansenowy trawnik może już dzisiaj odetchnąć po wczorajszym przydeptaniu, a my wrócić do codziennego oprowadzania po wystawie czasowej “Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i pracy przy projekcie DNA Wałcza. Do zoabczenia w Muzeum!