Strzałka

Wiosenna oferta edukacyjna w Muzeum Ziemi Wałeckiej!

Najmłodszych gości (ale nie tylko) zapraszamy do udziału w muzealnych aktywnościach. Już w kwietniu rozpoczynamy konkurs “Oto zamek!”, którego uczestnicy staną przed niełatwym zadaniem, wymagającym dużej wyobraźni oraz umiejętności manualnych. “Oto zamek!” to wyjątkowy konkurs dla różnych grup wiekowych, którego celem jest zaprezentowanie w formie przestrzennej pracy tego, jak mógł wyglądać zamek górujący niegdyś nad naszym miastem.

Z kolei lekcja muzealna “Zagrajmy w Wałcz” będzie sprawdzianem wiedzy i pamięci gości odwiedzających wystawę czasową “Tu było, tu stało… małe i wielkie wałeckie historie”. Rozgrywki planszowe dowiodą, która drużyna lepiej poznała historie i tajemnice Wałcza.

Przedszkolom i szkołom podstawowym polecamy również lekcję muzealną “Komiksowy Wałcz”, dzięki której dzieci będą mogły wziąć udział w unikatowych warsztatach plastycznych, poznać warsztat rysownika komiksów i dowiedzieć się nieco więcej o historii miasta.

Poszukującym ciekawych wrażeń proponujemy także “Bunkrową grę terenową”, która połączy w sobie aktywność fizyczną i lekcję historii. Zabawa polega na wykonaniu różnego rodzaju zadań czekających na uczestników na terenie Skansenu Fortyfikacyjnego GWC.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!